Softaculous Kullanarak WordPress Kurulumu (Kolaylıkla)

Bir WordPress’in nasıl kurulacağını mı merak ediyorsunuz? Size Softaculous uygulamasıyla kurmanın hızlı ve kolay yolunu göstermek için buradayım. Bu kılavuzu okuduktan sonra söz veriyorum, WordPress’i bir parça kek kurarken bulacaksınız. Öyleyse başlayalım.


Softaculous App yükleyicisi ile WordPress’i yüklemek oldukça kolaydır. Bu basit kurulum özelliği sunan güvenilir web barındırma sağlayıcıları bol vardır. Her şeyden önce, bu uygulama yükleyicisini sunan bir barındırma sağlayıcınız olması gerekir.

Barındırma ve alan adınıza hazırsanız, yükleme prosedürüyle daha ileriye gidebilirsiniz.

Heres Softaculous ile WordPress Kurulumu

Softaculous ile WordPress Kurulumu

Şimdi bu uygulamayı nerede bulabilirim düşünüyor olabilirsiniz! İyi! Hostinginizin kontrol panelinde bulunur. CPanel’e giriş yapın ve “Softaculous uygulaması” nı arayın. Aynı ada sahip simgeyi kolayca bulabilirsiniz.

CPanel'de Softaculous

Ardından üzerine tıklayın ve bir sonraki adıma geçin.

Üzerine tıklayacağınız anda, WordPress, Joomla, Drupal, Magento, vb.Gibi popüler uygulamaların ve komut dosyalarının bir listesini göreceksiniz. Bunlar, barındırma sağlayıcınız tarafından cPanel’de sağlanan ücretsiz uygulamalardır..

ÜCRETSİZ Eğitime Katılın

6 Rakam Otorite Siteleri Nasıl Oluşturulur?

Bu Ücretsiz Eğitime Katılın…

 • Sonunda karlı nişler bulmak için kanıtlanmış bir yöntem var
 • Kusursuz bir anahtar kelime araştırma yöntemine erişin
 • Kaliteli içeriği nasıl dışa aktaracağınızı öğrenin
 • Baş ağrısı olmadan sitenize beyaz şapka bağlantıları oluşturmayı öğrenin

Softaculous'de WordPress'i seçin

Bu popüler uygulamalardan “WordPress” i aramanız, “install” tuşuna basmanız ve diğer adımları takip etmeniz gerekmektedir..

Ardından, aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi yazılım kurulumu yapmanız gerekir.

WordPress kurulum yeri

Her şeyden önce, alan adınız için protokolü seçin. Alan adınız için SSL sertifikası kullanıyorsanız “https” yi seçin ve SSL olmayan bir alan adınız varsa “http” yi seçin.

Ardından, WordPress ile bağlanmak istediğiniz alanı seçmelisiniz.

Şimdi 3. adımla devam edin ve bu uygulamanın yüklenmesini istediğiniz dizin konumunu seçin. Bu uygulamayı herhangi bir dizine yüklemek istemiyorsanız, bunun yerine temel dizine yüklemek istiyorsanız, bu seçeneği boş bırakmalısınız.

Bu adımda, WordPress yöneticinizin giriş bilgilerini girmeniz gerekir. Web sitenize ekstra güvenlik eklemek için güçlü yönetici kimlik bilgilerini seçmenizi öneririm.

Büyük harfler, küçük harfler, özel karakterler ve simgelerden oluşan bir kombinasyon kullanın. Ezberleyene kadar bir yere not ettiğinizden emin olun. Bu adımda yapmanız gereken bir sonraki şey, yönetici e-posta kimliğini girmektir.

Hosting ile ücretsiz alan adı

Web sitenizdeki farklı güncellemeler hakkında bildirim almak için bu e-posta kimliği istenecek.

WordPress site adını ve açıklamasını girin

Bu adımda, blogunuzun veya web sitenizin site adını belirtmeniz gerekir. Bu site adı, işletme alanınıza veya alan adınıza benzer bir şey olabilir.

Örneğin, “Ev dekorasyonu” ile ilgili bir blog oluşturuyorsanız, web sitenizin adı “Ev Dekorasyonu İpuçları ve Püf Noktaları” gibi bir şey olabilir. Seçtiğiniz adın en iyi şekilde web sitenizin nişini tanımladığından emin olun.

Ardından, web sitenize veya blogunuza kısa bir açıklama yapmanız gerekir. İşletmenizi tanımlamak için iyi bir yerdir. Alakalı bir açıklama girin ve sonraki adımı izleyin.

Ardından, ekranınızda görüntülemekte olduğunuz küçük bir “+” düğmesine tıklayın. Blogunuz için veritabanı adını girmeniz gereken ‘Gelişmiş Seçenekler’e götürür. Veritabanı adını manuel olarak vermek istemiyorsanız, yükleme işlemi tek başına kullanıcılar için veritabanı oluşturur.

Ancak, veritabanının adınızı kullanmasını istiyorsanız, “+” düğmesine tıklayın. Sizin için otomatik olarak seçenekler oluşturur. Bu seçenekler veritabanı ayrıntılarını girmenizi gerektirir. Önceki adımda oluşturduğunuz veritabanı kimlik bilgilerini girmeniz yeterlidir.

Artık WordPress’i kurmak için hazırsınız. “Yükle” düğmesine basın, WP web sitenizin kurulum sürecini başlatacaktır.

Kurulum işlemi biraz zaman alabilir (Genellikle 4 ila 5 dakika). İşlem, gönderilen tüm kimlik bilgilerinizi veya verilerinizi okuyacaktır.

Bu işlemi% 100 elde edene kadar çalıştırın. Tebrikler! Blogunuz başarıyla kuruldu. Artık ilk yazınızı yapmaya hazırsınız.

Tam bir rehber arıyorsanız, WP’yi yüklemenin yalnızca bir yoluydu, bu sayfanın altındaki bağlantıdaki ana WordPress kurulum kılavuzumuza bakın.

Softaculous WordPress kurulumundan sonra önemli şeyler

 1. İş nişiniz için en uygun temayı seçin. Varsayılan olarak, WordPress basit bir tema ile birlikte gelir, markanıza ve stilinize en uygun tema ile değiştirebilirsiniz.
 2. Kategorileri dikkatlice ekleyin. Kategoriler, kitlenize daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmak için çok önemlidir.
 3. Spam, yeni oluşturulan web siteniz için büyük bir tehdit oluşturabilir. Bu nedenle, Akismet gibi bazı güvenlik eklentilerini etkinleştirerek bunu önlemelisiniz. Spam için en yüksek dereceli eklentilerden biridir.
 4. WordPress sitenizin düzgün çalışması için gerekli olan Yoast tarafından SEO, İletişim Formu 7, SumoMe, Süper Önbellek, WordFence vb.Gibi eklentileri yüklemeyi unutmayın..
 5. Blogunuzun performansını izlemek için Google Analytics eklentisini yükleyebilirsiniz. Sitenizdeki trafiği ve kitlenizin davranışını izlemenize yardımcı olur.
 6. Örnek içerik gönderisini (Hello World) kaldırmayı unutmamalısınız. WordPress’i yükledikten sonra, önemli olmayan örnek içerik bulacaksınız. Canlı yayına geçmeden önce tüm bağlantıları ve örnek sayfaları silin.
 7. Bir sık ​​kullanılan simgesi oluşturun. Web sitenizin genel kalitesini artırmada büyük rol oynayabilir.
  Blogunuzu veya sitenizi kitlenize daha iyi tanıtmak için ‘Hakkımızda’ sayfanızı oluşturun.
 8. URL’lerinizi hem insanlar hem de arama motorları için kolay arama yapmak için kalıcı bağlantı yapınızı düzenleyin. Yayınlamadan önce değiştirin. Aşağıdaki örneğe bakın:
 • WordPress Varsayılan Kalıcı Bağlantı Biçimi: .domain.com /? = N
 • Özel Kalıcı Bağlantı: domain.com/first-post-name

Umarım bu kılavuz, Softaculous App yükleyicisini kullanarak WordPress’i yüklemeyle ilgili kolay ve değerli bilgiler sağlar.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map