Jak założyć blog kulinarny i zarabiać pieniądze: 6 kroków do sukcesu!

Jak założyć blog o jedzeniu


Czy twoi znajomi zawsze pytają o twoje przepisy i pomysły na posiłki? A może lubisz eksperymentować z nowymi przepisami i kombinacjami smaków? Jeśli lubisz gotować i chcesz podzielić się swoją mądrością ze światem, zdecydowanie powinieneś założyć blog o jedzeniu, aby dać swojej pasji platformę.

Nie zniechęcaj się, jeśli nie wiesz od czego zacząć; nie musisz wiedzieć, jak kodować, ani nawet płacić, aby się skonfigurować. Zebrałem najlepsze wskazówki, jak zostać blogerem kulinarnym, aby pomóc Ci w drodze.

Oto jak założyć blog kulinarny w 6 krokach

 • Wybierz dokładną niszę dla swojego bloga
 • Znajdź i kup nazwę domeny dla swojego bloga
 • Znajdź dobrego usługodawcę hostingowego
 • Organizuj swoje przepisy za pomocą WordPress
 • Zainstaluj motyw WordPress
 • Zacznij blogować i zarabiać pieniądze!

1. Zacznij od dokładnej niszy na swoim blogu kulinarnym

blog o jedzeniu
Czy zamierzasz wybrać określony rodzaj jedzenia lub motywu na swojego bloga? Być może twoją specjalizacją jest pieczenie budżetowe lub bezglutenowe.

Pisanie o wszystkim i wszystkim jest świetne, ale wymyślanie fajnych pomysłów na strony pomoże Ci się wyróżnić i zdobyć bardziej oddanego czytelnika.

Jeśli zastanawiasz się, jak założyć blog o jedzeniu obejmujący wszystkie kuchnie, zastanów się, co jeszcze możesz zrobić inaczej, aby wyróżnić się na tle innych blogerów kulinarnych.

Świetnym sposobem na sprawdzenie, czy musisz zawęzić ofertę, jest opisanie swojego bloga jednym zdaniem. Jeśli nie możesz wyjaśnić sobie jasno swoich treści, nie będziesz w stanie wyjaśnić tego również swoim czytelnikom.

2. Znajdź i kup nazwę domeny dla swojego bloga

Chcesz wyróżniać się z tłumu i być niezapomnianym, ale także dać czytelnikom rzucić okiem na to, kim jesteś lub temat, jeśli Twój blog (jeśli masz). Twoje imię i nazwisko musi być łatwe do zapisania za pomocą pamiętnego adresu URL.

Dołącz do DARMOWEGO szkolenia

Czy chcesz dowiedzieć się, jak zbudować 6 witryn z danymi liczbowymi??

Dołącz do tego bezpłatnego szkolenia dla…

 • Wreszcie mają sprawdzoną metodę znalezienia rentownych nisz
 • Uzyskaj dostęp do niezawodnej metody badania słów kluczowych
 • Dowiedz się, jak zlecać wysokiej jakości treści
 • Dowiedz się, jak tworzyć białe linki do swojej witryny bez bólu głowy

Jeśli ludzie nie znajdą Twojej strony, stracą wszystkie wspaniałe rzeczy, które masz do zaoferowania. Możesz także założyć konta w mediach społecznościowych w celu promowania swojego bloga, więc zastanów się nad nazwą, która jest łatwa w użyciu na różnych platformach.

Mamy nadzieję, że Twój blog będzie dostępny przez długi czas, więc najlepiej zaplanować z wyprzedzeniem. Jeśli chcesz blogować przez cały rok, „Świąteczna książka kucharska Cassie” nie będzie najlepszą opcją. Twój blog może ewoluować, ale zbyt częste zmienianie nazw może dezorientować czytelników.

Ponadto upewnij się, że nazwa, którą wymyślisz, opisuje to, co zamierzasz opublikować. Czytelnicy nie nazwaliby swojego bloga kulinarnego checkmeout.com lub helloworld.com; jednak nazwa domeny tak wymawiana jak smarteating.com lub kitchengirl.com od razu uznałaby każdego za bloga związanego z jedzeniem.

Ponadto, jeśli zamierzasz założyć profesjonalną stronę internetową, możesz uniknąć korzystania z bezpłatnej wersji, która zwykle zawiera nazwę systemu zarządzania treścią. Na przykład, jeśli korzystasz z darmowej wersji WordPress, Twoja domena blogu będzie czytać coś takiego jak www.itsme.wordpress.com. To może zetrzeć czytelników w niewłaściwy sposób; mogą po prostu dojść do wniosku, że nie traktujesz poważnie tego, co robisz.

Blog jest inwestycją, tak jak każda inna. Jeśli jesteś w stanie, za wszelką cenę, wybrać płatną wersję.

3. Znajdź dobrego hosta internetowego

Na tym etapie masz już wybraną nazwę domeny i sprawdziłeś jej dostępność.

Darmowa domena z hostingiem

Teraz następną rzeczą jest uzyskanie hosta domeny.

Tak jak sugeruje nazwa, usługodawca hostingowy domeny to platforma specjalizująca się w hostowaniu nazwy domeny. Nazwa domeny jest używana w adresie URL strony internetowej, takiej jak JustKidding.com. W tym przykładzie nazwa domeny to „JustKidding”.

Większość platform hostingowych oferuje świetne zniżki w pierwszym roku hostingu.

W tym celu zalecamy HostGator, a dzięki naszej specjalnej ofercie z HostGator możesz otrzymać hosting za mniej niż 3 USD miesięcznie. Sprawdź ofertę, klikając tutaj.

4. Organizuj swoje przepisy za pomocą WordPress

Jeśli chcesz rozpocząć pracę tego samego dnia, polecam korzystanie z uznanego systemu zarządzania treścią, takiego jak WordPress. Rozpoczęcie pracy jest bardzo łatwe i możesz wybrać niestandardowy motyw i układ, który najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego nowego bloga (oto nasz wybór kilku najlepszych motywów WordPress).

Zasadniczo system zarządzania treścią to aplikacja, która pozwala użytkownikom tworzyć, edytować, organizować i publikować treści, takie jak artykuły, filmy, obrazy, infografiki i wiele innych.

CMS zapewnia, że ​​użytkownicy bez wiedzy technicznej mogą łatwo zarządzać swoimi stronami internetowymi przy minimalnym wysiłku.

Jako właściciel bloga masz mnóstwo opcji do wyboru, jeśli chodzi o system zarządzania treścią. Niektóre z popularnych opcji CMS to między innymi Drupal, WordPress i Joomla.

Niemniej jednak tylko nieliczne mogą być warte twoich pieniędzy.

W tym przewodniku wykorzystamy WordPress z czterech dobrych powodów:

 • WordPress jest obecnie najpopularniejszym CMS, zasilającym 33% stron internetowych na całym świecie do stycznia 2019 r. (Drugi odtwarzacz CMS ma odległe 3%).
 • Jak się dowiesz, jest wysoce konfigurowalny.
 • WordPress oferuje jedne z najlepszych motywów strony.
 • Jest łatwy w utrzymaniu i darmowy.

Oczywiście istnieje wiele innych powodów, dla których WordPress obsługuje dziś ponad miliard witryn internetowych, co czyni go najbardziej zalecanym narzędziem do zakładania blogów o jedzeniu lub innych witryn.

5. Zainstaluj motyw WordPress

Należy upewnić się, że wybrany motyw reaguje na różne urządzenia. Większość wyświetleń witryny pochodzi z telefonów komórkowych lub tabletów, szczególnie jeśli docierasz do bazy czytelników za pośrednictwem platform mediów społecznościowych, takich jak Instagram. Dlatego twoja strona musi być łatwa do odczytania i nawigacji na mniejszym ekranie; responsywny projekt dostosuje się do każdego rozmiaru.

Istnieje wiele motywów do wyboru, z których wiele jest bezpłatnych, ale możesz też zapłacić za więcej niestandardowych lub specjalistycznych motywów.

Chcesz, aby odwiedzający Twoją witrynę mogli łatwo znaleźć przepis, którego szukają, lub przeglądać w poszukiwaniu inspiracji. Wybierz kilka głównych nagłówków, które mają znaleźć się na górze strony, takich jak „Warzywa”, „Lekkie obiady” i „Desery”. Dzięki temu możesz utworzyć podkategorie, które pomogą czytelnikom zawęzić zakres wyszukiwania, ale nie obciążają ich zbyt dużą liczbą opcji.

W miarę powiększania się katalogu przepisów możesz porządkować posty według różnych kategorii i tagów, które mogą obejmować składniki, rodzaje posiłków lub okresy świąteczne. Możesz także dodać pasek wyszukiwania do swojej strony, który doskonale nadaje się do wyszukiwania według słów kluczowych lub składników.

Spraw, aby Twoje przepisy wyglądały świetnie

Aby ułatwić czytelnikom przestrzeganie przepisów, chcesz ułatwić ich czytanie i wyglądać świetnie! Upewnij się, że jasna lista składników jest wyświetlana albo na początku postu, albo łatwo ją znaleźć gdzie indziej. Możesz także podać inne pomocne informacje, takie jak czas przygotowania i gotowania, poziom trudności, pikantność i liczba porcji.

Świetne obrazy na blogach nie tylko pokazują twoje umiejętności i kuszą czytelników, aby spróbowali przepisów, ale są również świetnym wizualnym odniesieniem dla osób próbujących je w domu. Oprócz zdjęcia gotowego posiłku, weź pod uwagę także zdjęcia z procesu przepisywania.

Staraj się zachować spójność zdjęć; znajdź miejsce, które nie jest zagracone, ma dobre oświetlenie i możesz z niego korzystać za każdym razem, gdy tworzysz nowe danie. Oto kilka wskazówek na temat robienia świetnych zdjęć.

6. Zacznij blogować i zarabiać pieniądze!

Zobacz informacje poniżej, aby uzyskać więcej informacji na ten temat, ale mamy też świetny post o tym, jak blogerzy zarabiają pieniądze, a także o tym, jak zarabiać na blogu, który może być pomocny po skonfigurowaniu.

Jak założyć blog kulinarny i zarabiać pieniądze

Wiem, twoje największe pytanie polega na tym, jak założyć blog o jedzeniu ORAZ zarabiać pieniądze. cóż, przede wszystkim będziesz chciał zbudować dużą i lojalną grupę fanów. Oto kilka wskazówek, które mogą w tym pomóc.

Wskazówki, jak odnieść sukces jako bloger kulinarny

Aby pozostać konkurencyjnym, rozważ zastosowanie następujących wskazówek:

 • Zachowaj spójność: założenie blogu to jedno, a drugie utrzymanie go. Po utworzeniu bloga rozpoczyna się cięższa praca nad utrzymywaniem go. Pamiętaj, że prowadzenie bloga nie oznacza, że ​​od czasu do czasu publikujesz treści. Musisz regularnie publikować cenne treści. Musisz zrozumieć, co dokładnie czytelnicy chcą przeczytać, a nie tylko to, co warto opublikować. Wyjaśniliśmy to dalej w tym poście.
 • Wyodrębnij imię dla siebie: Rozumiem przez to, że powinieneś być autentyczny i tak oryginalny, jak to możliwe, pamiętając o tym, czego chcą Twoi czytelnicy. Zamiast starać się być tak błyskotliwym blogerem o wegańskich potrawach, czemu nie jesteś, dlaczego nie zrobić czegoś wyjątkowego, wykorzystując swoją wiedzę na temat włoskich potraw? Upewnij się, że dostarczasz swoim czytelnikom świeże pomysły, jeśli chcesz zwiększyć ruch i ostatecznie zarobić trochę na swojej sztuce.
 • Idź o krok dalej niż inni: uwierz, kiedy ci powiem, czytelnicy będą wdzięczni za twoje dodatkowe wysiłki. Unikaj kopiowania zdjęć naczyń lub nawet przepisów. Dlaczego nie eksperymentować z własnymi przepisami i zobaczyć, jak to się potoczy? Podczas gdy na nim jesteś, zamiast szukać bezpłatnych zdjęć do stron internetowych, rób zdjęcia samodzielnie lub nagrywaj własne filmy. To pokazuje czytelnikom, jak bardzo angażujesz się w to, co robisz, i nie zawiodą się, gdy będziesz ich potrzebować do wzajemności. A kiedy zaangażujesz się w tę linię blogów, zdasz sobie sprawę, że o wiele łatwiej jest utrzymać wysoką wydajność.
 • Baw się dobrze: właśnie tak! Czy zdałeś sobie kiedyś sprawę, że masz tendencję do tworzenia najlepszych tekstów, gdy nie robisz tego dla pieniędzy? Cóż, mam. Jako bloger kulinarny będziesz kontaktować się z wieloma osobami, w tym doświadczonymi szefami kuchni lub osobami, które chcą nauczyć się czegoś w swojej niszy. W chwili, gdy przeczytają twoje treści i zdadzą sobie sprawę, jak nie jest to tak wspaniałe, możesz niemal zgadywać, kiedy wrócą na Twojego bloga – nigdy, prawda? Chodzi mi o to, staraj się pisać jak smakosz, a nie profesor fizyki atomowej; czasami to nie musi być takie poważne!
 • Promowanie swojego bloga za pośrednictwem mediów społecznościowych: konto na Instagramie doskonale nadaje się do publikowania zdjęć swoich najnowszych dzieł i zachęcania ludzi do odwiedzenia Twojego bloga w celu uzyskania pełnego przepisu. Może również ostrzec obserwujących o nowych przepisach i zapewnić, że będą na bieżąco z najnowszymi wiadomościami.

Gdy już będziesz mieć ugruntowaną pozycję, marki żywności mogą cię sponsorować, aby tworzyć świetne przepisy kulinarne z ich produktów. Hosting reklam w Twojej witrynie jest powszechną metodą stosowaną przez blogerów zajmujących się jedzeniem, a jeśli ciężko pracujesz, aby zyskać nowych fanów, możesz mieć szansę na opublikowanie własnej książki kucharskiej.

Teraz wiesz, jak założyć blog kulinarny i zostać świetnym blogerem kulinarnym, reszta należy do Ciebie! Mam nadzieję, że ten poradnik na temat tworzenia bloga spożywczego był pomocny, oto przypomnienie najważniejszych wskazówek:

 • Bądź wyjątkowy: znajdź swoją niszę lub specjalność.
 • Wybierz świetny motyw
 • Wymyśl niezapomniane imię
 • Uczyń swoją witrynę przyjazną dla użytkownika
 • Jasne przepisy i świetne zdjęcia to zwycięska kombinacja
 • Rozwijaj bazę wiernych czytelników, aby zarabiać pieniądze

Przede wszystkim baw się dobrze i ciesz się z nowego kreatywnego gniazdka!

Gotowy do startu? Sprawdź naszą specjalną ofertę z Hostgator, aby tanio zacząć tutaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map